Trening EMS

EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation to innowacyjna metoda trenowania, pobudzająca mięśnie do pracy i pozwalająca osiągnąć wymarzone efekty w krótkim czasie. To metoda, która z powodzeniem stosowana jest na całym świecie, polecana zarówno osobom marzącym o idealnej sylwetce, jak i sportowcom.
80 od

pojedynczy 140zł 100zł

pakiet 10 treningów – 1400zł 800zł (120zł 80zł za jeden)
możliwość płatności w ratach

przy większej ilości treningów indywidualnie ustalamy ceny

dojazd do domu klienta na terenie miasta Lublin w cenie

podstawowe info

Trening EMS to prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy bardzo się spieszą, dla tych, którym zależy na błyskawicznych efektach, a nie mają czasu na kilkugodzinne treningi na siłowni i chcą wykonywać ćwiczenia pod okiem trenera w domu. To doskonałe rozwiązanie dla młodych mam, które nie mają z kim zostawić potomstwa i nie chcą tracić czasu na dojazdy na siłownię. Adresatami są także osoby starsze lub po kontuzjach, które nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny trening oporowy obciążający stawy, a także osoby przygotowujące się do zawodów kulturystycznych jako uzupełnienie treningu i wprowadzenie nowego bodźca do wzrostu mięśni.

treningi ems prowadzę dojeżdżając do klienta
czas trwania treningu to 30min

co to jest trening EMS?

Elektrostymulacja mięśni pozwala na osiągnięcie lepszych rezultatów niż w przypadku klasycznego treningu. W tym przypadku okazuje się, że mniej oznacza więcej. Trening EMS trwa o wiele krócej niż tradycyjne zajęcia fitness, jednak pozwala na szybsze spalanie kalorii oraz wzmocnienie mięśni. Wystarczy 1-2 treningi w tygodniu, a efekty będą podobne do tych, jakie osiąga się ćwicząc nawet kilka razy w tygodniu. Trening trwa 30 minut - i to wszystko. Resztę czasu można poświęcać na rodzinę, prace i własne pasje. EMS to perełka dla zabieganych. Maksimum efektów przy minimalnym nakładzie czasu. Spalamy ponad 500 kalorii na sesję. Elektrostymulacja mięśni jest metodą bezpieczną i możliwą do korzystania przez osoby w bardzo zróżnicowanym wieku.

Zasady treningu EMS opierają się na stymulowaniu mięśni przy użyciu impulsów elektrycznych. Są one przesyłane za pośrednictwem elektrod podłączonych do specjalistycznych kombinezonów i opasek.

Dzięki stymulacji impulsami elektrycznymi, w trakcie ćwiczeń są pobudzane do działania nawet głęboko usytuowane mięśnie. W zależności od potrzeb, można skupić się na trenowaniu określonych partii mięśniowych lub całego ciała. Oznacza to, iż redukcja tkanki tłuszczowej jest ukierunkowana na partie problematyczne. U kobiet najczęściej są to okolice ud i pośladków natomiast u mężczyzn okolice brzucha. Przy zbilansowanym treningu na przyrost, siłę, szybkość i wytrzymałość mięśni, ćwiczenia z EMS dają znacznie lepsze efekty pod kątem rozwoju dynamicznego.

Skurcze mięśni indukowane przez EMS podnoszą metabolizm naszego organizmu. Nie tylko spalamy znacznie więcej tłuszczu podczas jego trwania ale również wiele godzin po jego zakończeniu.

Jak dowodzą badania na temat EMS trening ten znalazł swoje zastosowanie również w lecznictwie. Dolegliwości pleców, nietrzymanie moczu, efekty menopauzy i zespół metaboliczny to tylko przykłady przypadłości uleczalnych za sprawą elektroimpulsów. Ćwiczenia EMS zmniejszają również znacząco ryzyko chorób serca i stanowią doskonałe rozwiązanie dla seniorów, którzy jak najdłużej chcą pozostać sprawni. Jak widać to nie tylko sposób na szczupłą sylwetkę, ale także m.in. opóźnianie procesu starzenia, zapobieganie chorobom kardiologicznym i zwyrodnieniowym lub ograniczanie ich negatywnych efektów. Elektrosytulacja poprawia również jakość skóry poprzez stymulację, produkcję kolagenu i poprawę ukrwienia. Skóra jest jędrniejsza napięta i wygląda młodziej. Siedzący tryb życia bardzo negatywnie wpływa na naszą kondycję fizyczną. Coraz więcej osób boryka się z wadami postawy i bólami kręgosłupa. Wynika to z osłabienia mięśni głębokich kręgosłupa odpowiedzialnych za jego odpowiednia stabilizację. EMS trenuje te trudno dostępne partie, powodując korektę postawy i zauważalnie zmniejszając dolegliwości bólowe. Zmniejsza również napięcie mięśniowe. Jedyne obciążenie w trakcie ćwiczeń to impulsy elektryczne, dlatego ryzyko jakichkolwiek kontuzji lub przeciążeń spada do minimum.

Niemieccy naukowcy z Uniwersytetu w Kolonii, pod przewodnictwem Dr. Heinza Kleinödera udowodnili, iż 25 minut treningu za pomocą prądów EMS, daje takie same rezultaty jak 90 minut treningu na siłowni. Stosując trening EMS nie trzeba wychodzić z domu, opłacać siłowni, oraz uwzględniać czasu jej otwarcia. Trening ten można przeprowadzić gdziekolwiek, kiedykolwiek, robiąc przy tym dodatkowo to, co się chce.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Dzięki jednoczesnej pracy wielu partii mięśni, trening zajmie jedynie 30 minut. Optymalna liczba treningów, to dwa tygodniowo. Dla porównania, aby osiągnąć podobne rezultaty na siłowni tradycyjnej, trzeba ćwiczyć tam 3-6 razy w tygodniu po 60-90 minut.

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Trening EMS przyspiesza metabolizm i znacząco redukuje tkankę tłuszczową. Ciało zmienia sposób wykorzystywania kalorii. W krótkim czasie można pozbyć się nadmiaru kilogramów. Według badań, po 13 tygodniach treningów, osoby z nadwagą straciły średnio 3,5 kg, 9% tkanki tłuszczowej oraz 6,5 cm w obwodzie talii i 2 cm w ramionach. Z kolei osoby po 65-tym roku życia straciły 6,8% tkanki tłuszczowej z rejonu okolic brzucha nawet przy niskiej intensywności 30-to minutowego treningu co pięć dni.

BUDOWA MASY MIĘŚNIOWEJ

Elektrody wbudowane w kombinezon umieszczane są precyzyjnie na najważniejszych grupach mięśni. Impulsy docierają zawsze do celu czyniąc trening bardzo efektywnym.

EFEKTYWNA METODA TRENINGOWA

EMS to trening całego ciała. Podczas pojedynczego skurczu aktywuje aż 90% włókien mięśniowych. Pożądany efekt przychodzi znacznie szybciej niż w przypadku trenowania na tradycyjnej siłowni. Pierwsze rezultaty dostrzeżesz już po 4-6 treningach. Efekty są potwierdzone badaniami.

WALKA Z CELLULITEM

Przy treningach EMS można liczyć na redukcję uciążliwego cellulitu. Impulsy elektryczne wytwarzane podczas treningu docierają także do głębszych partii mięśni, co powoduje zwiększenie ukrwienia tkanki mięśniowej i łącznej działając antycellulitowo oraz zapewniając jędrną i gładką skórę. Według przeprowadzonych badań, prawie 90% badanych zauważyło, że po treningu skóra jest ujędrniona i napięta.

POPPRAWA KONDYCJI FIZYCZNEJ

Osoby o lepszej kondycji fizycznej i większej wydolności, są zdrowsze, szczuplejsze, rzadziej zapadają na choroby układu krążenia i nie męczą się przy wykonywaniu codziennych czynności. Ponadto są lepiej dotlenione, dzięki czemu mają więcej energii. Wytrzymałość osiąga się wykonując ćwiczenia, które zwiększają pracę całego układu krążenia (podnoszą puls) oraz aktywują duże grupy mięśniowe. Badania przeprowadzone przez niemieckich naukowców dowiodły, że już po 4 treningach siła maksymalna ćwiczących wzrosła o 17%, poziom wytrzymałości po 12 sesjach wzrósł o 108%, a po 4 tygodniach regularnych treningów zanotowano 30% wzrost mocy.

TRENER OSOBISTY

Podczas treningu będę towarzyszyć klientom, pomogę osiągnąć cel, zmobilizuję, będę pilnować prawidłowej postawy ciała podczas ćwiczeń oraz korygować ewentualne błędy, wspierać, dobierać optymalne ćwiczenia oraz odpowiednio ustawiać parametry urządzenia, aby trening był jak najefektywniejszy.

KOMFORTOWA I KAMERALNA ATMOSFERA

Głównym atutem jest komfortowa i kameralna atmosfera u klienta w domu. Klienci nie muszą ćwiczyć na zatłoczonej siłowni. W domu nikt nikogo nie ocenia. Trening odbywa się z trenerem w systemie jeden na jeden.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Wyróżnia mnie indywidualne podejście do każdego klienta. Dobór odpowiedniego planu treningowego uzależniamy od wielu czynników, takich jak poziom zaawansowania, kondycja, sprawność, wydolność, wytrzymałość, ogólny stan zdrowia oraz indywidualne cele.

POPRAWA POSTAWY I SYLWETKI

Podczas treningów EMS stymulowane są mięśnie głębokie – odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała. Mięśnie tułowia wzmacniają się i stają się bardziej elastyczne i symetryczne, w rezultacie kręgosłup się prostuje, sylwetka staje się bardziej wyprostowana, a klatka piersiowa otwarta. Całe ciało odzyskuje sprężystość, a figura staje się smukła i młodzieńcza. 87% badanych z entuzjazmem potwierdziło widoczne efekty w kształtowaniu ciała.

POMOC W WALCE Z BÓLEM PLECÓW

Elektrostymulacja mięśni głębokich, które z trudnością pobudzają się podczas tradycyjnych ćwiczeń, powoduje ich znaczne wzmocnienie. Stabilizują one kręgosłup, a z pleców odczuwalnie usuwa się napięcie. Treningi EMS działają zarówno terapeutycznie jak i prewencyjnie. 88,7% badanych, trenujących przez 1,5 miesiąca, zaobserwowało zmniejszenie dolegliwości bólu pleców. Podczas treningów gwałtownie zmalały częstotliwość i natężenie przypadłości. Chroniczne dolegliwości bólu pleców zostały całkowicie wyeliminowane u 44% badanych. Ból pleców podczas wykonywania codziennych czynności zmalał o 30%

BEZ OBCIĄŻEŃ DLA STAWÓW

Nawet osoby mające problemy ze stawami czy kręgosłupem, mogą uprawiać treningi z EMS, gdyż w metodzie tej nie występują przeciążenia stawów. Bardzo korzystnie wpływa to na zdrowie trenującego.

LEPSZE SAMOPOCZUCIE I WIĘCEJ ENERGII

Po kilku minutach ćwiczeń zaczną się wydzielać endorfiny, czyli hormony poprawiające nastrój. Pobudzają do życia, zapewniają rześkość ciała i umysłu, pozytywnie nastawiają do otaczającego nas świata, a także dają zastrzyk pozytywnej energii na pozostałą część dnia. Trening EMS to źródło wielu korzyści, nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale również dla psychiki.

REHABILITACJA

Trening EMS pozwala w krótkim czasie osiągnąć pełną sprawność po kontuzji. Niezależnie czy dochodzi się do siebie po przebytym urazie, czy też po operacji na kręgosłup, biodro czy kolano, trening pozwoli szybko powrócić do formy.

IDEALNY RÓWNIEŻ DLA OSÓB STARSZYCH

Badania wykazały, że treningi EMS całego ciała przeprowadzane nawet przy niewielkiej intensywności treningu – 2 x 25 minut w tygodniu przez około 3 miesiące – mają istotny wpływ na strukturę budowy ciała u osób starszych. Stanowią zatem odpowiednią alternatywę dla tradycyjnego treningu, u osób z niskim obciążeniem ortopedycznym i kardiologicznym.

DLA OSÓB Z OSTEOPOROZĄ

Treningi EMS wzmacniają mięśnie, również głębokie, które działają niczym gorset i podtrzymują szkielet oraz chronią go przed złamaniami czy deformacją. Ponadto ćwiczenia fizyczne pobudzają tworzenie się masy kostnej. Podczas treningu na układ kostny działają siły grawitacji, a to w powiązaniu ze zmiennym napięciem mięśni hamuje utratę masy kostnej.

INNOWACYJNA METODA LECZENIA NIETRZYMANIA MOCZU

Trening EMS stanowi bardzo skuteczną metodę, która pozwala osiągnąć m.in. takie cele terapeutyczne, jak ulga od problemów z nietrzymaniem moczu. U 64,7% badanych zaobserwowano złagodzenie objawów nietrzymania moczu, 23,5% pozbyło się problemu całkowicie. WPŁYW NA INTELIGENCJĘ I WYDAJNOŚĆ W PRACY Podczas treningu EMS dotleniamy cały organizm (również mózg), w którym to szybciej zaczyna krążyć utleniona krew. Przełoży się to na lepsze zapamiętywanie, kojarzenie faktów, spostrzegawczość, kreatywność i wiele innych zalet, które przydadzą się w pracy.